Zaregistrovať sa

Blog

12 zaujímavých miest v okolí Zvolena

12 zaujímavých miest v okolí Zvolena

Zvolen, majestátne sa týčiaci pod hradom na Hronskej nive, láka návštevníkov nielen bohatou históriou a jedinečnou atmosférou, ale aj krásnym okolím. V tomto blogovom článku vám predstavíme 12 zaujímavých miest, ktoré určite stoja za návštevu, ak sa chystáte do Zvolena a okolia.

 1. Pustý hrad: Zrúcanina Pustého hradu, rozprestierajúca sa na kopci nad Zvolenom, ponúka úchvatný výhľad na mesto a okolie. Hrad má bohatú históriu a je obľúbeným cieľom turistov.
 2. Arborétum Borová hora: V tomto arboréte sa nachádza rozsiahla zbierka rastlín z celého sveta. Môžete sa tu prechádzať po značených chodníkoch, obdivovať exotické rastliny a relaxovať v krásnom prostredí.
 3. Kováčová: Kúpele Kováčová sú známe svojimi liečivými prameňmi a termálnym kúpaliskom. Môžete si tu oddýchnuť v bazénoch s termálnou vodou, absolvovať rôzne liečebné procedúry a vychutnať si wellness služby.
 4. Sliač: Kúpele Sliač sú ďalšie obľúbené kúpele v okolí Zvolena. Ponúkajú širokú škálu liečebných procedúr a wellness služieb. V areáli kúpeľov sa nachádza aj aquapark, ktorý zabaví celú rodinu.
 5. Štiavnická vrchovina: Táto hornatá oblasť je známa svojou krásnou prírodou a bohatou históriou. Nachádza sa tu mnoho turistických trás, cyklotrás a historických miest, ako napríklad Banská Štiavnica a Krupina.
 6. Hrad Vígľaš: Zrúcanina hradu Vígľaš je jednou z najrozsiahlejších na Slovensku. Hrad má bohatú históriu a je obľúbeným cieľom turistov.
 7. Hrad Slovenská Ľupča: Hrad Slovenská Ľupča je impozantný hrad, ktorý sa nachádza na skalnatom brale nad riekou Hron. Hrad má bohatú históriu a je obľúbeným cieľom turistov.
 8. Vlkanická plošina: Táto sopečná oblasť je známa svojimi jedinečnými geologickými útvarmi. Nachádza sa tu mnoho turistických trás a cyklotrás, ktoré vedú cez krásnu prírodu.
 9. Vodná nádrž Môťová: Táto vodná nádrž je obľúbeným miestom na rekreáciu. Môžete sa tu kúpať, člnkovať,rybárčiť a relaxovať na pláži.
 10. Hrad Sitno: Zrúcanina hradu Sitno sa nachádza na vrchu Sitno, ktorý je najvyšším vrchom v Štiavnických vrchoch. Hrad má bohatú históriu a ponúka úchvatný výhľad na okolie.
 11. Jaskyňa Domica: Táto jaskyňa je najznámejšou jaskyňou v Slovenskom krase. Jaskyňa je bohato zdobená stalaktitmi a stalagmitmi a je obľúbenou turistickou atrakciou.
 12. Jaskyňa Gombasek: Táto jaskyňa je známa svojimi podzemnými jazerami a vodopádmi. Jaskyňa je bohato zdobená stalaktitmi a stalagmitmi a je obľúbenou turistickou destináciou.

Súvisiace články

Pridaj komentár